مهمترین اخبار پنبه در جهان

انتشار : 20 خرداد 1400
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهمترین اخبار پنبه در جهان

سرخط خبرها:

  • بنابر گزارش منتشر شده در 3 ژوئن 2021، چین قصد دارد با هدف کاهش وابستگی خود به واردات پنبه از استرالیا و ایالات متحده ی آمریکا، طی یک برنامه پنج ساله (2021-25) همکاری های خود را با کشورهای آسیای میانه در زمینه ی واردات پنبه بهبود بخشد.
  • براساس شواهد موجود مبنی بر افزایش تقاضای جهانی برای پوشاک پنبه ای اندونزی، انتظار افزایش واردات پنبه به این کشور وجود دارد.
  • خبرها حاکی از این است سطح زیرکشت پنبه در پاکستان به شدت کاهش یافته است، و بیم کاهش عمده تولید آن وجود دارد و سبب شده است قیمت اولیه تجارت پنبه به بالاترین سطح خود در سال های اخیر برسد.
  • پیش بینی می شود قیمت لینتر پنبه در چین در نیمه ی سوم سال 2021 نسبت به سال گذشته 77 درصد افزایش یابد چرا که تقاضا برای لینتر پنبه بیشتر از تقاضا است.
  • پیش بینی می شود تجارت پنبه برزیل در سال 2021-22 افزایش یابد. این کشور به دنبال تولید حدود 88 میلیون تن پنبه است و تصمیم دارد میزان صادرات خود را به 2.5 میلیون تن برساند.

مهمترین اخبار پنبه در جهان

  • نوسازی و نوآوریها در حوزه ی کشاورزی در ایالات متحده آمریکا تاثیر به سزایی در افزایش بازده محصول پنبه در این کشور داشته است. علاوه براین، نوآوری ها با اثر قابل ملاحظه ای که در کاهش تولید گازهای گلخانه ای داشته اند، تاثیر زیادی بر حفظ سلامت محیط زیست داشته اند.
  • افزایش تولید و صادرات پنبه مکزیک، نوید آینده ای روشن را برای صنعت پنبه این کشور دارد. انتظار میرود تولید پنبه در سال 2021-22 به 3 میلیون تن برسد و میزان صادرات در سال آینده 0.087 میلون تن پیش بینی شده است.

مطالب مرتبط: 


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران
این نوشته در نخ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *