انتشار : 9 فروردین 1396 | بروزرسانی : 3 بهمن 1398

تکنولوژی جدید Lafer در تکمیل کالای پنبه‌ای (Permafix)

تکنولوژی جدید Lafer در تکمیل کالای پنبه‌ای (Permafix) ‎

Lafer کمپانی به نامی در تولید ماشین‌آلات تکمیل است. این شرکت ایتالیایی که بیش از 35 سال به ارائه محصولات خود به بازارهای جهانی پرداخته است، توانمندی زیادی در تولید ماشین‌آلات، خار، تیغ، شستشو و کامپکتور دارد و در سال‌های اخیر با ارائه ماشین براش برای پارچه‌های حلقوی توانست رکورد بی‌نظیری را در فروش این فناوری به ثبت برساند.

Lafer که به اذعان بسیاری از کارکنان از پیشروان عرصه تکمیل پارچه است، اخیراً با معرفی تکنولوژی با نام Permafix تحولی شگرف در حوزه تکمیل جین، پارچه‌های پیراهنی و شلواری پنبه‌ای را رقم زده‌است.

Permafix با استفاده از محلول آمونیاک و در طی سه مرحله پارچه مرسریزه شده را تولید می‌نماید و با استفاده از آن می‌توان زیردستی متفاوت با رنگی باز و درخشان و لطافتی کم‌نظیر را ایجاد نمود. این خط تولید که دارای دو بخش کلی خط سفیدگری و بخش تصفیه آمونیاک است، علاوه ‌بر سرعت بالا می‌تواند زیردست و درخشندگی ویژه‌ای را برای انواع پارچه‌های پنبه‌ای فراهم می‌آورد.

جایگزینی آمونیاک به جای سود و همچنین، رعایت نکات ایمنی می‌تواند در مصرف آب و مصرف انرژی صرفه‌جویی بسیار زیادی نماید و با توجه به اینکه حدود 95% آمونیاک در تصفیه‌خانه بازیافت می‌شود و به خط تولید باز می‌گردد، شرایطی ویژه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید را می‌توان انتظار داشت. ورود این خط تولید که شامل بخش‌های شستشو با آمونیاک، بوگیری و تخلیص از آمونیاک و خشک نمودن و رول شدن است، می‌تواند زمینه صادرات کالای تمام شده جین و سایر پارچه‌های مربوطه را توسعه دهد.

خط سفیدگری و مرسریزاسیون پارچه‌ پنبه‌ای با استفاده از آمونیاک در ترکیه طرفداران خود را داشته و Lafer توانسته‌است این تکنولوژی را چند نوبت به این کشور صادر نماید و امید می‌رود تا سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف صنعت نساجی با دقت در این مهم و ظرفیت‌های بالای آن برای ایجاد ارزش افزوده خاص، زمینه ورود این تکنولوژی به کشور را فراهم آورد.

سایت ایران ­یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.

۰۳۱۳۵۵۶۸۱۰۰   

    iranyarn@ 

 

این نوشته در اخبار ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.