بازار پوشاک نوروزی ایران در دستان چین و ترکیه بود

انتشار : 16 فروردین 1395 | بروزرسانی : 9 مرداد 1401
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 4 دقیقه

رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان صنایع نخ و نساجی ضمن گلایه از رکود در بازار پوشاک و نبود تقاضای مناسب برای پوشاک ایرانی، اعلام کرد که بازار عید امسال بیشتر در اختیار پوشاک چینی و ترک بود و مصرف کنندگان نیز بیشتر به این نوع پوشاک روی آوردند. وضعیت تولید کنندگان صنعت نخ ونساجی در سال گذشته و همچنین امسال به دلیل رکود حاکم بر بازار تولید کنندگان ما انگیزه ای برای تولید نداشتند و از آنجاکه تولید بازار پوشاک بیشتر مربوط به سه ماه آخر سال است و تا پایان سال رکود بر بازار حاکم بود، تولید داخلی شرایط مساعدی نداشت. با توجه به اینکه در اسفندماه تا حدودی نسبت به کل سال رکود کمتر شد، تولید کنندگان ایرانی می توانستند تولیداتی داشته باشند اما از آنجاکه در کل سال رکود بود و تولید کنندگان از شرایط آینده چندان آگاه نبودند نتوانستند تولید مناسبی داشته باشند و بازار شب عید بیشتر در اختیار محصولات چینی و ترک بود و مصرف کنندگان نیز بیشتر به این نوع پوشاک روی آوردند.رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی با اشاره به حجم زیاد کالای قاچاق در کشور گفت: بازار ما را محصولات قاچاق احاطه کرده است و انگیزه ای برای تولید کنندگان برای شروع سال جدید وجود ندارد. اگر همین طور پیش رود شرایط بدتر هم می شود و در بخش نخ ونساجی نمی توان منتظر شرایط خوبی بود.

حسین زاده درباره وعده های مسوولان در مورد صنعت نساجی نیز اظهار کرد: سال گذشته مسوولان از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت قول های زیادی دادند، اما متاسفانه هیچ کدام یک از این وعده ها عملی نشد؛ به عنوان مثال قرار بود سهم بیمه کارفرما شامل معافیت قرار گیرد، اما این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر نیز معافیت هایی را اعلام کرده اند که قبلا هم آن معافیت را قائل شده بودند و هیچ صحبت جدیدی در راستای تقویت صنعت نشده است.رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی تاکید کرد: یکی از راهکارها برای جلوگیری از قاچاق این است که دولت اجازه ندهد از مناطق آزاد پوشاک وارد شود، البته آنقدر راه برای قاچاق به کشور وجود دارد که اگر دولت بتواند فقط 20 درصد از قاچاق کالا را کم کند، تولید دو برابر خواهد شد و به سمت تولید بهتر خواهیم رفت.

از نـــظــر تولید‌کنندگان بهتر است که بتوانیم جلوی قاچاق کالا را بگیریم، چرا که تولید‌کنندگان با توجه به وضعیت فعلی هیچ توقعی ندارند، غیر‌از اینکه جلوی قاچاق کالا گرفته شود، چون در آن صورت است که صنعت داخلی می‌تواند رشد کند.

حسین گفت: با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی اگر بتوانیم جلوی قاچاق بی‌رویه کالا را بگیریم، می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادرکنندگان صنایع نخ ونساجی تاکید کرد: یکی از راهکارها برای جلوگیری از قاچاق این است که دولت اجازه ندهد از مناطق آزاد پوشاک وارد شود، البته آنقدر راه برای قاچاق به کشور وجود دارد که اگر دولت بتواند فقط ۲۰ درصد از قاچاق کالا را کم کند، تولید دو برابر خواهد شد و به سمت تولید بهتر خواهیم رفت. حسین‌زاده اظهار کرد: برای سبد خانوار چیزی به عنوان بودجه پوشاک نداریم و مردم مجبورند از مخارج دیگر کسر و پوشاک تهیه کنند.

سایت ایران­ یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *