نخ فیلامنتی BCF/CF

انتشار : 8 آبان 1395 | بروزرسانی : 24 خرداد 1401
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 2 دقیقه

 تاریخچه الیاف پلی پروپیلن:

الیاف پلی پروپیلن در سال 1960 ايتاليا با نام تجاري مراکلون به صورت صنعتي توليد شده وبه بازار عرضه گرديدند . خصوصيات پروپيلن باعث رشد سريع آن در سطح بين المللي گرديد وبعد از مدتي نسبتاً کوتاه ، پلي پروپيلن توانست از نظر مقدار توليد ، چهارمين مقام را بعد از پلي استر ، نايلون وآکريليک کسب نمايد                                                                                    .
عدم امکان رنگررزي الياف پروپيلن به روشهاي متداول براي ديگر الياف ، باعث جلو گيري از رشد بيشتر اين ليف مصنوعي گرديده است. الياف و نخ هاي نواري که دو کاربرد پلي پروپيلن را تشکيل مي دهند نسبتاً به آساني به روش ذوب ريسي تهيه مي گردند و آسان بودن توليد اين نوع الياف و پائين بودن هزينه توليد استقبال بسيار گستردهاي از آن را به همراه داشته است .

روش تولید نخ BCF/CF:

تولید این نخ ها که با استفاده از سیستم ذوب ریسی چیپس پلی پروپیلن انجام می شود  با ذوب شدن این پلیمر در اکسترودر و عبور جریان مواد از رشته سازها، رشته های ایجاد شده تحت کشش گرم در حدود 3 برابر( DR=3 ) قرار گرفته و سپس بر روی بوبین پیچیده خواهد شد. در صورت استفاده از منطقه تکسچرایزینگ که عمدتا از جریان هوای داغ و تغذیه اضافی(Over Feed) استفاده می شود نخ حالت پفکی به خودگرفته که در اصطلاح به آن نخ ” بی سی اف ” (Bulked Continuous Filament (BCF )اطلاق می گردد. در صورت نبود واحد تکسچرایزینگ و تولید نخ پروپیلن بدون حالت پفکی، نخ ” سی اف ” (Continuous Filament (CF تولید خواهد شد.                                                           .
در این ماشین آلات برای ایجاد اتصال بین فیلامنت ها از جت های گره زن نیز استفاده می شود.

 

سایت ایران ­یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code