نخ DTY

انتشار : 5 بهمن 1393 | بروزرسانی : 23 خرداد 1401
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 3 دقیقه
نخ DTY چیست؟

نخ DTY

نخ DTY کاملا ارایش یافته یا کاملا کشیده شده است که از نخ پلی استر  چند فیلامنت با مجعدهای نرم و حجم و تکسچر زیاد تولید میشود و نخ تولید می شود که لطافت شبیه  پنبه احساس می شود و دوام زیاد و مقاومت زیاد از ویژگی های ان است.این نخ با نیمه تکسچر شدن و با استفاده از ماشین الات تکسچر تولید می شود.

DTY  مناسب پارچه و لباس بیرون ، پارچه های لباس های چسبان ، تزئینی ، مبلمانی و… استفاده می شود.این نخ جایگزینی برای نخ پنبه و نخ ترکیبی پنبه با درصد رطوبت پایین است.

نخ DTY با اخرین سرعت ماشین الات تکسچر با ظرفیت یکسان تولید می شود.

نخ تکسچره تاب مجازی ( Draw Textured Yarn ) یا  DTY بیشترین تولید و مصرف را در بین دیگر نخ های تکسچره شده داراست.این نخ ها که با نام های مصطلح نخ فیلامنت پفکی، شلاقی و هیت ست شناخته می شوند برای مصارف مختلفی از قبیل پیراهنی، ملحفه ای، پرده ای و … استفاده می شوند.
این نوع نخ ها عموما با دستگاه های دارای مناطق حرارتی اولیه V و M شکل تولید می شوند. نخ های  POY پس از عبور از مناطق حرارتی و کششی وارد دیسک های اصطکاکی(Friction Zone ) شده و تاب مجازی می بیند و سپس برای تثبیت شدن وارد منطقه حرارتی ثانویه خواهند شد.

نخ DTY به دو دسته تقسیم می شود.

در بعضی از ماشین آلات مذکور جت های گره زن تعبیه شده و به این ترتیب نخ های گره زده شده و یا در اصطلاح اینترمینگل ( مینگل ) شده تولید خواهد شد. نخ های گره زده شده عموما برای نخ های چله به کار برده خواهد شد.

عملیات تکسچرایزینگ:

عملیات تکسچرایزینگ مقدماتی یک روش بسیار مناسب برای بهبود کیفیت نخ تولید شده با تعداد فیلامنت‌های زیاد می‌باشد که باعث افزایش بازده دستگاه و رفع عیوب تولید می‌شود. علاوه بر این محصولات ویژه تولید شده توسط جت‌های مخصوص اینترمینگل می‌توانند نخی با مزایای رقابتی ایجاد کنند.

کیفت متوسط رو به بالای نخ تولید شده توسط فرایند اینترمینگل، مسئله مهمی در بافندگی بخصوص برای نخ‌های تار و چله می‌باشد. به منظور دستیابی به بهترین کیفیت برای نخ اینترمینگل ماشین‌های تکسچره به زون‌های مخصوصی مجهز شده‌اند که قبل از هیتر دوم قرار گرفته‌اند و باعث بهبود نقاط جوشی و درنهایت بهبود زیردست و کیفیت نخ تولیدی می‌شوند.

سایت ایران­ یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *