اولین گام برای دریافت مالیات از تراکنش بانکی

انتشار : 16 بهمن 1398 | بروزرسانی : 22 مرداد 1401
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 3 دقیقه
اولین گام برای دریافت مالیات از تراکنش بانکی
📋اولین گام برای دریافت مالیات از تراکنش بانکی
✍️محمد حسین ادیب
اگر مهار تورم یک مطالبه ملی است اولین گام اصولی برای مهار تورم اجرای قانون پول شویی است .
اجرای قانون پول شوئی سرعت گردش پول در بخش سفته بارانه اقتصاد را به احتمالا ٢٠ درصد سطح موجود، کاهش می دهد و تورم مهار میشود.
بانک مرکزی در یک «بخشنامه شجاعانه » شعب را موظف کرد هر نوع نقل و انتقال بانکی بدون مستندات و اطلاع بانک از مبدا و مقصد و دلیل انتقال وجه و ذینفعان انجام نشود مشروط بر اینکه بالای یک میلیارد تومان باشد .
به زبان ساده مدارک هر نوع معامله ای که در کشور انجام میشود منبعد باید در بانک موجود باشد و هر نوع معامله در کشور در هر حوزه و رشته، مشروط به اینکه بالای یک میلیارد تومان باشد باید در بانک نگهداری شود، اینکه نوشته شود انتقال وجه برای بدهی است کافی نیست باید مدارک بدهی و مستندات در اختیار شعبه قرار گیرد .
در مرحله بعد، دارايی از  این مستندات، مالیات دریافت می کند .
فعالین اقتصادی آمادگی داشته باشند روش موجود پرداخت مالیات ظرف حداکثر سه سال آینده به مرور و گام به گام، جمع می‌شود و پرداخت مالیات بر اساس تراکنش بانکی جایگزین روش موجود خواهد شد، مبنای تراکنش بانکی نیز، همین مستنداتی خواهد بود که انتقال دهنده وجه به شعبه ارائه می دهد.
اگر مستندات اشتباه باشد دارائی می فهمد چون به صورت اتوماتیک، این مستندات در دو جا راستی آزمائی میشود مبدا و مقصد، این پول از جائی آمده بانک باید بداند این پول بر اساس چه معامله ای وارد بانک شده و مدعیات مالک قبلی پول باید با مستندات مالک فعلی پول بخواند ( گام اول ) و در گام دوم مستندات مالک سوم پول ( دریافت کننده بعدی ) با مستندات فعلی پول انطباق داشته باشد.
در همه جای دنیا بانکها همین طور عمل می کنند و اسم این کار « قانون پول شویی » است و اگر می خواهیم با بانکهای دنیا کار کنیم باید آن را رعایت کنیم .
کسی که با این شکل کار مخالفت کند در واقع رای می دهد که ارتباط بانکهای ایران با خارج قطع شود .
بخشنامه بانک مرکزی اقدام شجاعانه ای بود و  اولین اقدام جدی برای کاهش سرعت گردش پول است و کاهش سرعت گردش پول، در وضع موجود، موثر ترین راه مهار تورم است. اگر بخواهیم به شیوه دیگری عمل کنیم، اسم این کار بانکداری نیست.

آخرین اخبار:

سایت ایران­ یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *