نقش پارچه‌های پشمی ضد باكتری در آینده نساجی ایران

انتشار : 16 تیر 1394 | بروزرسانی : 8 مرداد 1401
زمان مطالعه: زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقش پارچه‌های پشمی ضد باكتری در آینده نساجی ایران

محققان ایرانی موفق به تولید آزمایشگاهی پارچه‌های پشمی شدند که خواص ضد میکروبی و ضد قارچی دارد.

به گزارش ” ایران یارن – بازار نخ و الیاف ایران ” محققان ایرانی موفق به تولید آزمایشگاهی پارچه‌های پشمی شدند که خواص ضد میکروبی و ضد قارچی دارد.

به گزارش  روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو؛امیر بهزادنیا، دانش‌آموخته‌ دکترای نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در این زمینه گفت: این تحقیق با هدف عملیات تکمیل ویژه جهت بهبود خواص کالای پشمی مانند افزایش فعالیت خود تمیز شوندگی ، ضدباکتری ، ضدقارچی و مقاومت اسیدی  و قلیایی آن انجام و با ایجاد یک پوشش یکنواخت نانوکامپوزیتی از جنس اکسید روی – نیتروژن – نقره (N-Ag/ZnO) بر روی پارچه دنبال شده است.

وی افزود: فرایند استفاده از این نانوکامپوزیت سبب بهبود خواص بیولوژیکی ، مکانیکی ، آب دوستی ، تأخیر شعله‌وری، افزایش درجه‌ سفیدی، کاهش حلالیت قلیایی و اسیدی بدون ایجاد سمیت سلولی در ساخت نمونه‌ها شده است.

امیر بهزادنیا دانش‌آموخته‌ دکترای نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات،مجید منتظرعضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهناز محمودی راد ، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در انجام این طرح همکاری داشته‌اند.

براساس این گزارش؛ کالای پشمی به دلیل ساختار پروتئینی منبع بسیار مناسبی جهت رشد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا و حساس در برابر قلیا و نور خورشید است و از محدودیت استحکام نیز برخوردار است.

گردآورنده این خبر ایران یارن — بازار نخ و الیاف ایران

سایت ایران­ یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.

 


شماره تماس بازار نخ و الیاف ایران
اینستاگرام بازار نخ و االیاف ایران
تلگرام بازار نخ و الیاف ایران
این نوشته در اخبار ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *