چگونه الیاف طبیعی زندگی شما را بهتر می کند؟

چگونه الیاف طبیعی زندگی شما را بهتر می کند؟

الیاف طبیعی نقش اساسی در لباس هایی که در طول زنگی می پوشیم دخیل است، هنگام خرید لباس یا پارچه ممکنه به نظرتون بیاد این پارچه از کجا آمده یا جنسش چیه؟

هر پارچه بنا به جنس خود دارای ویژگی های خاص و صفات مثبت و منفی است اما ما در این مطلب میخواهیم به موضوع پارچه های طبیعی بپردازیم:

پارچه های طبیعی چه هستند؟

پارچه های طبیعی از الیاف طبیعی ساخته شده است، صدها و حتی هزاران سال بشر از این پارچه ها استفاده میکرده است برخی الیاف طبیعی عبارتند از:

کتانی :  از قدیمی ترین پارچه شناخته شده است واز گیاه کتان تولید میشود. مقاوم در برابر نور خورشید، قابل شستشو، صاف و ضد آلرژیک است

پنبه : این الیاف تنوع زیادی دارد . همچنین نرم و ضد آلرژیک و جاذب رطوبت است

کنفی : از گیاه شاهدانه حاصل می شود. بسیار قوی و با دوام است و شکل خود را به خوبی حفظ می کند.

ابریشم : الیاف ابریشم محکم ، ضد آلرژیک و دارای یک ظاهر زیبا و درخشان است

پشم : پشم الیافی مبتنی بر پروتئین است که می تواند با الیاف ساخته شده توسط انسان ترکیب شود و ویژگی آن ماندگاری، گرم بودن، انعطاف پذیری و رنگی بودن و جاذب رطوبت است

جوت : جوت الیاف بلند و براقی به منظور ساختن نخ های قوی هستند که برای ساخت پارچه های مبلی و فرشی استفاده میشود. 100٪ زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت است

بامبو : الیاف مشتق شده از گیاه بامبو است و از دوام، استحکام و ثبات بسیار بالایی برخوردار است

همانطور که می بینید این لیست شامل الیاف مشتق شده از حیوانات و گیاهان است. الیاف برای ساختن نخ ساخته می شوند که به بوسیله آن پارچه ساخته می شوند. این منسوجات می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا لباس،اثاثه و یا لوازم داخلی مختلف بسازد. آنها حتی در زمینه های دیگر مانند صنعتی و پزشکی نیز استفاده می شود.

مزایای پارچه های طبیعی

علاوه بر پایداری زیست محیطی، اکثر پارچه های طبیعی، زیست تخریب پذیر، جاذب رطوبت، با دوام هستند و به راحتی بازیافت می شوند. الیاف مانند پنبه نیز دارای گزینه ای هستند که به طور ارگانیک رشد می کنند و در تولید آن از آفت کش ها و مواد شیمیایی استفاده نمیشود.

کیفیت جذب بالا در پارچه های طبیعی یک ویژگی عظیم است. توانایی رطوبت دادن، اجازه می دهد تا از طریق پارچه، تهویه ایجاد شود و باعث خنک شدن پوست شود. بنابراین، پارچه های پنبه و کتانی در هوای گرم خنک هستند. البته لباس­‌هایی با الیاف پنبه­‌ای ضخیم­‌تر و گرم‌­تر هم هستند که در سرما بدن را گرم می­‌کند.

بسیاری از مردم با پوست حساس یا آلرژی زاده می شوند که پوستشان می تواند با پوشیدن الیاف مصنوعی مانند پلی استر، نایلون و ویسکوز بدتر شود و به شدت به آن واکنش نشان دهند و باعث ایجاد تحریکات پوستی می شود.

پارچه های نساجی مانند پارچه کتانی، ابریشم و پنبه به طور طبیعی ضد آلرژی هستند. آنها همچنین دارای ویژگی های ضد باکتری منحصر به فرد هستند، بنابراین آنها را برای پوست حساس یا آلرژی ایده آل می کنند بعلاوه نرمی این پارچه ها برای پوست نوزادان ، ایده آل است.

چرا باید پارچه های مصنوعی طبیعی را انتخاب کنید؟

به علاوه زیبا بودن، پارچه های طبیعی از لحاظ زیست محیطی پایدار و قابل تجدید هستند. آنها از درختان، گیاهان یا حیوانات می آیند که می توانند جایگزین، پرورش داده یا دوباره رشد کنند. برخلاف بسیاری از مواد مصنوعی، گزینه های طبیعی زیست تخریب پذیر و بی ضرر هستند. آنها به راحتی بازیافت می شوند و می توانند بدون آسیب رساندن به محیط زیست مورد استفاده مجدد قرار گیرند.

سایت ایران­ یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

فهرست مطالب

نمایشگاه نخ و الیاف تویاپ ترکیه

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نخ استانبول 27 الی 29 بهمن 1401

کتاب تحلیل بازار پنبه

کتاب پتبه بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *