الیاف بالستیک

الیاف بالستیک چیست؟

یک مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه فنی علوم کاربردی به عملکرد بالستیک طولانی مدت از تجهیزات حفاظت فردی PPE عرضه شده توسط تولید کننده الیاف با عملکرد بالا ،داینما پرداخته است.این مطالعه نشان می دهد که جلیقه های محافظ در برابر گلوله این شرکت می تواند تا ۳۰ سال کاربری داشته باشد.

برای تولید این مواد از فرایند ذوب، پلیمریزاسیون واسطه ای و چرخش الکتریکی (الکترواسپینینگ) استفاده می شود نانو الیاف غیرآلی را از مواد مختلف غیر آلی به روشهای مختلف تولید میکند . مهمترین مواد سرامیکی با مورفولوژی نانو الیاف تیتانیوم دی اکسید، سیلیکون دی اکسید، زیرکونیوم دی اکسید، آلومینیوم دی اکسید، لیتیوم تیتانات و تیتانیوم نیترید یا پلاتین می باشد. روش های تولید شامل فرایند ذوب، الکتروریسی و یا “جزیره در دریا” و برخی شیوه های دیگر هستند.

جدای از بحث فنی استفاده از این مواد بخصوص در صنایعی که نیاز به مواد سبک و محکم دارند ضروری است راه حل های باسلتیک نرم شرکت داینیما بروی فن آوری های UD یا بعبارتی دیگر ورقه های uni-directional که کاربرد بصورت سازه ها چند لایه است متمرکز شده است.که این شرکت می گوید بروی آن ازمایش های بالستیک فراتر از استاندارد های معمول انجام شده است.

و ادعا می شود در مقایسه با مواد قدیمی مثل آرامیدها که در ساخت جلیقه ضد گلوله استفاده می شد تکنولوژی Dyneema قادر به دستیابی به یک مفهوم قوی تر برای استاندارهای پلیس آلمان است(تراکمی کمتر از ۴ کیلگرم بر متر مربع). این فن آوری در نمایشگاه تاک در نورنبرگ موجود است.

سایت ایران ­یارن مفتخر است که یاری دهنده شما در امر خرید و فروش نخ و الیاف و سایر منسوجات باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جدیدترین قیمت های نخ و الیاف با ما در ارتباط باشید.

۰۳۱۳۵۵۶۸۱۰۰   

    iranyarn@ 

 

لینک کوتاه

فهرست مطالب

نمایشگاه نخ و الیاف تویاپ ترکیه

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نخ استانبول 27 الی 29 بهمن 1401

کتاب تحلیل بازار پنبه

کتاب پتبه بازار نخ و الیاف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *